MPEC Sp. z o. o. w Braniewie informuje, że od sezonu grzewczego 2021/2022 nowym odbiorcą energii cieplnej zostało Powiatowe Centrum Medyczne w Braniewie (Szpital Powiatowy), położone przy ul. Moniuszki 13.

 

Energia dostarczana jest na potrzeby ogrzewania oraz przygotowania ciepłej wody użytkowej. Inwestycja została wykonana na zlecenie Starostwa Powiatowego w Braniewie.

 

 

 

 

              Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. stale rozbudowuje oraz modernizuje sieć cieplną w Braniewie. Kolejną z większych inwestycji, realizowanych w tym roku, jest budowa przyłącza ciepłowniczego preizolowanego do nowowybudowanego budynku wielorodzinnego, przy ul. Żeromskiego. Prace, oprócz montażu rur preizolowanych, obejmują wykonanie przecisku  pod nawierzchnią drogi dojazdowej, aby umożliwić stały dojazd do sąsiednich budynków.

            Jeśli istnieje możliwość podłączenia do sieci ciepłowniczej warto jest, już na etapie projektowania nowych budynków, zrezygnować z tradycyjnego ogrzewania na węgiel, które powoduje zanieczyszczenie powietrza. Poprzez podłączanie nowych użytkowników do sieci ogrzewania miejskiego następuje redukcja emisji gazów cieplarnianych, szkodliwych związków chemicznych oraz pyłów do atmosfery.

 

1a
1a
2a
2a
3a
3a
4a
4a
5a
5a
6a
6a
7a
7a
8a
8a
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8

 

 

 

            Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. co roku rozwija infrastrukturę ciepłowniczą w Braniewie.

            Jedną z inwestycji, realizowanych w 2021 roku, była budowa przyłączy ciepłowniczych preizolowanych do budynków mieszkalnych, przy ul. Jagiełły 5 oraz
Jagiełły 13. Prace przebiegły sprawnie, dzięki czemu kolejni mieszkańcy ulicy Jagiełły, mogą cieszyć się komfortem ogrzewania miejskiego. Jest to następny etap rozbudowy sieci miejskiej przy ul. Jagiełły. W 2020 r. zostały przyłączone budynki nr 21 i 23, a w przyszłości planowane jest podłączenie użytkowników pod nr 9 i 11.

            Rozbudowa sieci ciepłowniczej pozwala na zmniejszenie zanieczyszczenia powietrza w naszym mieście, poprzez redukcję emisji szkodliwych związków chemicznych oraz pyłów.

 

 

 

 

Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Ciepnej Sp. z o.o. stale rozbudowuje oraz modernizuje sieć cieplną w Braniewie.

            Jedną z większych inwestycji, realizowanych w tym roku, jest budowa przyłącza ciepłowniczego preizolowanego do Urzędu Gminy Braniewo, przy ul. Moniuszki 5 oraz budynku mieszkalnego, przy ul. Moniuszki 3. Prace rozpoczęto od umieszczenia kabli ciepłowniczych pod ul. Moniuszki, poprzez wykonanie przewiertu sterowanego pod nawierzchnią drogi, następnie przyłączono nowych użytkowników. Planowana jest budowa kolejnych przyłączy.

            Dzięki rozbudowie sieci ciepłowniczej zmniejsza się zanieczyszczenie powietrza, poprzez redukcję emisji do atmosfery gazów cieplarnianych, szkodliwych związków chemicznych oraz pyłów.

 

 

1
1
2
2
3
3
4
4
Previous Next Play Pause
1 2 3 4

2 października 2021 odbył się, zorganizowany przez Zakładową Komisję Socjalną wyjazd do Leśnictwa Uroże na grzybobranie.

Sezon grzybowy w pełni. To doskonała okazja do aktywnego wypoczynku na łonie natury. Z propozycji wyjazdu skorzystała część pracowników. Ci, którzy zdecydowali się zmierzyć z leśną przygodą, na nudę i brak wrażeń nie narzekali. Dodam, że nie niektóre grzyby miały swoje 5 minut w postaci sesji zdjęciowej. Szczególne zainteresowanie wzbudzał koźlarz czerwony znaleziony przez kolegę Marka J

Grzybów co prawda, było znacznie mniej niż oczekiwaliśmy, ale bliski kontakt z naturą rekompensował wszelkie braki. W naszych uczestnikach odezwała się również druga pasja – wędkowanie. Z wielkim zainteresowaniem obserwowali  rzekę, próbując dostrzec ryby. Po nacieszeniu oczu urokliwą Wdą ruszyliśmy dalej w poszukiwaniu dorodnych podgrzybków, gąsek i czerwonych koźlarzy. Część grzybiarzy wybrało drogę powrotną kierując się wzdłuż linii energetycznych, część wzdłuż leśnego traktu, a jeszcze inni ruszyli wzdłuż wspomnianej rzeki. Każdy w ustalonym wcześniej czasie odnalazł autobus. Po wspólnym oglądaniu koszyków, wymianie wrażeń i małej chwili odpoczynku ruszyliśmy w drogę powrotną. Wróciliśmy we wczesnych godzinach popołudniowych.

     Poniżej przedstawiamy fotorelację naszej koleżanki Beaty z naszej wyprawy.

                                                                                                                                                                                                                       Irena

 

 

1
1
2
2
3
3
4
4
5
5
6
6
7
7
8
8
9
9
10
10
11
11
12
12
13
13
14
14
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

W dniach 28.09.2021 r. i 29.09.2021 roku, Zarząd MPEC Sp. z o.o. wraz z pracownikami Spółki podziękował za wspólną pracę, odchodzącym na zasłużoną emeryturę Pani Dorocie Kapuście oraz  Pani Danucie Ziarko.

Wręczając wiązanki kwiatów i pamiątkowe prezenty Prezes Zarządu Jolanta Błażejewska podziękowała Paniom za sumienność, lojalność, zaangażowanie w pracę oraz za budowanie pozytywnego wizerunku Spółki.

Pani Dorota przepracowała w MPEC Sp. z o.o. 29 lat, Pani Danuta 34 lata. Przez wszystkie lata obdarzane były szacunkiem, zaufaniem i sympatią współpracowników.

 

    

 

 

1
1
2
2
3
3
4
4
5
5
6
6
7
7
8
8
9
9
10
10
11
11
12
12
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

Dnia 18 września 2021 odbyła się wycieczka autokarowa pt. „MAZURY 2021”, której organizatorem była zakładowa komisja socjalna. Była to pierwsza wycieczka w tym roku.

Wyjazd na trasę  Kętrzyn, Mamerki, Gierłoż, Święta Lipka, Reszel – nastąpił  o 6.30 sprzed Bazyliki Mniejszej w Braniewie. W Kętrzynie powitał nas przewodnik PTTK p. Zbigniew, który był naszym opiekunem na całej trasie.

W pierwszej kolejności skierowaliśmy się do miejscowości Mamerki, gdzie znajduje się kompleks niezniszczonych bunkrów niemieckich z okresu II WŚ. W latach 1940-1944 zbudowano dla potrzeb 40 najwyższych generałów oraz oficerów i żołnierzy 250 obiektów w tym 30 schronów żelbetowych. Zostały opuszczone bez walki w styczniu 1945 r. Na terenie znajduje się muzeum z imitacją bursztynowej komnaty oraz wiele sprzętu wojskowego. Kolejną atrakcją dla chętnych i nie lada wyzwaniem było wejście na 38m wieżę, gdzie można było podziwiać panoramę jeziora Mamry.

Po dwugodzinnym zwiedzaniu, udaliśmy się do kolejnego obiektu militarnego Wilczy Szaniec. To właśnie tutaj ze względu na pobyt Führera Adolfa Hitlera budynki zostały wysadzone w powietrze. Ruiny doskonale ukazują kunszt i ogromną wiedzę techniczną ówczesnych budowniczych. Bunkry o długości 45 m, szerokości 27 m, wysokości ok. 10m, grubości ścian 6 metrów na każdym zrobiły wrażenie.

Po godzinnej przerwie obiadowej skierowaliśmy się do miejscowości Święta Lipka. Tam wysłuchaliśmy przepięknego koncertu organowego w wykonaniu miejscowego organisty, a nasz przewodnik  przedstawił historię powstania tamtejszego sanktuarium.

Ostatnim etapem naszej wycieczki była miejscowość Reszel. Mieliśmy okazję zapoznać się z historią XIV wiecznego zamku oraz obejrzeć wystawę średniowiecznych narzędzi tortur m.in. „Fotel czarownicy”, „Kołyskę Judasza” czy „Torturę wody”. Po pożegnaniu z naszym przewodnikiem skierowaliśmy się w drogę powrotną. Wracając w doskonałych humorach: śmiechom i żartom nie było końca - w nagrodę, przesympatyczny kierowca p. Janek pokazał nam miejscową atrakcję w Bisztynku – „Diabelski Kamień”. To jeden z największych głazów narzutowych w Polsce o wysokości 3 m i obwodzie 28 m. Legenda głosi, że kamień spełnia życzenia. Kto wie? Może uda się zorganizować kolejną wycieczkę…

Do Braniewa powróciliśmy w godzinach wieczornych ok. 18.30.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy do udziału w kolejnych wycieczkach.

Oto krótka fotorelacja z naszej wyprawy, którą wykonała nasza koleżanka Beata

 

 

                                                                                                                                                                               Organizator wycieczki

                                                                                                                                                                                                                                                                                          Irena Sulich